Angelino: Galatasaray’ı çok istedim

Galatasaray’ın Almanya’nın Leipzig grubundan takımına kattığı 26 yaşındaki savunma oyuncusu, Avusturya kampında GSTV’ye açıklamalarda bulundu.

Transferinde Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur’un büyük hissesi olduğunu aktaran İspanyol futbolcu, “Kulüpler ortasında mutabakatın sağlaması uzun sürdü. Ben aslında baştan itibaren istekliydim. Erden beyefendiye ve kulübe çok teşekkür ediyorum. Erden Bey bu işin bir an evvel hallolması için çok gayret etti. Alanda onları en yeterli halde temsil ederek karşılığını vereceğimi düşünüyorum.” diye konuştu.

Tecrübeli futbolcu, Galatasaray’ı seçmesinde ailesinin de tesirli olduğuna değinerek, “Oynamayı ve oynayabildiğim yerlerde olmayı seviyorum. Oynadığım her yer benim için farkı bir tecrübeydi. Ailem için de burasının âlâ olacağını düşünüyorum. Bu kusursuz taraftarın önünde oynayacağım için çok memnunum. Onlara da şimdiden çok teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

“Adaptasyonun kısa müddette olmasını istiyorum”

Angelino, arkadaşlarının kendisini çok uygun karşıladığını belirterek, yeni kadrosuna süratli bir formda ahenk sağlamak istediğini lisana getirdi.

Trendyol Üstün Lig’i bildiğini aktaran İspanyol sol bek, şunları kaydetti:

“Adaptasyonun kısa müddette olmasını istiyorum. Kendimi kısa müddette alanda göstererek ekibin kıymetli bir kesimi olmak istiyorum. Süper Lig’de tanıdığım birçok oyuncu var. Derbileri biliyorum. Taraftar dayanağının ne kadar büyük olduğunu biliyorum. İzlediğim ve gördüğüm yıllarda burada çok düzgün oyuncular oynuyordu. Kimileri benim arkadaşlarım. Onların anlattıklarından biliyorum. Hepsi Türkiye’de ne kadar büyük grupların olduğunu ve önemli bir lig olduğunu söyledi.”

Takımda İspanyolca konuşan çok oyuncu olduğuna değinen Angelino, “Burada çok güzel karşılandım. Kendi dilimi konuşan insanların olması kıymetli. Kaptan Muslera birinci günden beri beni kucakladı. Çok yardımcı oldu. Herkesle daha düzgün bağlantının olacağını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Taraftarlarımızın önünde oynayacağım günü iple çekiyorum”

Angelino, sarı-kırmızılı taraftarın önüne çıkacağı günü iple çektiğini söyledi

Galatasaray taraftarının Rams Küresel Stadyumu’nda oluşturduğu atmosferi bildiğini vurgulayan Angelino, “Taraftarlarımızın önünde oynayacağım günü iple çekiyorum. Stadyum ve oradaki atmosferle ilgili çok görüntü izledim. Çılgınca bir atmosfer var. Oyuncu olarak oraya gidip bu renkleri temsil etmek inanılmaz bir tecrübe olacak. Bu anı dört gözle bekliyorum. Taraftarlarımızı tanımak ve onlarla birlikte büyük muvaffakiyetler imza atmak istiyorum. Daima bir arada çaba edelim ve sonunda kutlamalara katılalım.” biçiminde görüş belirtti.

“Kupa kaldırmak istiyoruz”

Sarı-kırmızılı futbolcu, gayelerinin çaba ettikleri tüm kulvarlarda kupa kaldırmak olduğunu söyledi.

Yeni ekibinin geçen sezon Süper Lig’de şampiyon olduğunu hatırlatan Angelino, “Tekrar şampiyon olmak bizim için kıymetli. Kupa kaldırmak istiyoruz. Daha sonra Avrupa’da da olabildiğince ileriye gitmeye çalışmalıyız. Çok büyük oyuncularımız, yüksek bir grup kalitemiz var. Her gün çaba edip en âlâ formda oynamamız gerekiyor. Daha düzgün yere gelmek için çalışmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Teknik yönetici Okan Buruk’un kadrosuna karşı oynadığını belirten savunma oyuncusu, “Oynadığı periyotta Okan hocayı izleme bahtı bulamadım lakin idmanda birlikte oynadık. Topu denetim edişinden ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu görebiliyorum. Şampiyonlar Ligi’nde Başakşehir’e karşı oynamıştık. Benim için her şeyin yeterli gittiği bir gün olmuştu.” görüşlerini lisana getirdi.

Kendi futbol stiliyle ilgili konuşan Angelino, “Son yıllarda farklı biçimlerde oynadım. Dört kişinin geriden oyun kurarak oynadığı oyunun değerli olduğunu düşünüyorum. Savunmadan çok biraz hamlede olduğum yanlışsız. Son pasları atmak, ortalar… Güçlü olduğum tarafın atak olduğunu söyleyebilirim.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir