Arjantin teknik direktörü Scaloni: Bu, Messi ve Mbappe’nin ötesinde bir maç

Dünya Kupası’nda Fransa’yla karşılaşacakları final öncesinde açıklama yapan Arjantin Teknik Yöneticisi Scaloni, “Bu, Messi ve Mbappe’nin ötesinde Arjantin ile Fransa ortasındaki bir maç” dedi.

Lionel Scaloni, Fransa’ya karşı net bir oyun planlarının olduğunu ve alandan kupayla ayrılmak istediklerini söyledi.

Scaloni, 2022 Dünya Kupası’nda yarın Fransa ile oynayacakları final maçı öncesinde FIFA Basın Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Turnuva boyunca taraftarlarını memnun etmeyi başardıklarını belirten Scaloni, “Umarım kupayı kazanabiliriz, bu mükemmel olur. Fransa’ya karşı nasıl oynayacağımızı biliyoruz, net bir oyun planımız var. Dünyadaki en uygun taraftarlara sahip olduğumuza inanıyorum. Onların sevince gereksinimi vardı ve bunu onlara verdik.” diye konuştu.

Scaloni, iki ekibin da maçın gidişatını etkileyebilecek çok sayıda oyuncuya sahip olduğunu vurgulayarak, “Bu, Messi ve Mbappe’nin ötesinde Arjantin ile Fransa ortasındaki bir maç. Maçın bizim lehimize sonuçlanmasını umuyoruz.” dedi.

Ağustos 2018’de grubun başına geçen Scaloni, misyon müddetiyle ilgili soruya, “Daha evvel her Arjantinlinin olmak isteyeceği bir yerde olduğumu söylemiştim. Çok memnunum ve yaşadığımız olağanüstü anların tadını çıkarıyorum. Bir Dünya Kupası finalinin eşiğindeyiz.” karşılığını verdi.

44 yaşındaki teknik adam, Mbappe’yi nasıl durduracakları sorusu üzerine, “Bu, bir grup çalışması ve yalnızca Mbappe için geçerli değil. Fransa, Mbappe’yi besleyen ve onu daha da düzgün yapan kadroya sahip. O mükemmel oyunculardan biri, genç ve gelişmeye devam edecek.” yorumunu yaptı.

Scaloni, yıldız futbolcu Messi’nin son defa Dünya Kupası’nda yer almasıyla ilgili, “Eğer bu Messi’nin Arjantin ile son maçı olacaksa, umarız kupayı kazanabiliriz. Bunun tadını çıkarmak için Dünya Kupası finalinden daha âlâ bir senaryo olamaz.” diye konuştu.

Arjantin’in kalecisi Emiliano Martinez de turnuvaya üzerlerinde “soğuk duş” tesiri yapan Suudi Arabistan mağlubiyetiyle başladıklarını belirterek, “Fransa’nın favori olduğunu duymak güzelimize gidiyor. Kendimizi kimseden aşağı görmüyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir