BEDAŞ: İftar ve sahur saatleri arasında planlı çalışma yapılmayacak

İstanbul Avrupa Yakası’nda her geçen gün artan elektrik muhtaçlığını, kaliteli, verimli ve kesintisiz bir biçimde karşılamayı hedefleyen BEDAŞ, bu yıl 23 Mart Perşembe günü başlayacak ramazanda, tüketicilerin güç kahrı yaşamaması için çalışmalarında düzenlemeye gitti. Ramazan ayından evvel güç gereksiniminin daha ağır olduğu ilçelerde bakım ve tamir çalışmalarına öncelik veren BEDAŞ, yatırım ve bakım kaynaklı planlı çalışmaların saatlerinde değişiklik yaptı. BEDAŞ, acil müdahale gerektiren durumlar hariç olmak üzere planlı çalışmaları gündüz saatlerinde gerçekleştirecek. Bu ortada Ramazan’da gün içinde yapılması zorunlu olan planlı çalışmalarda da müddetin asgarî seviyede tutulmasına çaba edilecek.

“RAMAZAN BAYRAMINDA DA PLANLI ÇALIŞMA YOK”

BEDAŞ’tan yapılan açıklamada, İstanbul Avrupa Yakası’nda 5,3 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti verirken en büyük önceliğin yüksek müşteri memnuniyeti olduğuna işaret edilerek, şöyle denildi:

“Sahada ve operasyon merkezinde vazifeli çalışanımız 7/24 asıllı olarak yük akışlarını izleyip kesintilere en kısa müddette müdahale ederken tertipli bakım çalışmaları ile yaşanabilecek mümkün kesintilerin de önüne geçiliyor. Ramazan ayı boyunca da mevcut saha ve operasyon merkezi çalışma nizamımız üç vardiya sisteminde gerçekleştirilecek. Her resmi tatilde olduğu üzere Ramazan Bayramı’nda da planlı çalışmalara orta verilecek olup, bayramın sona ermesi ile birlikte çalışmalarımıza devam edilecek. İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan 15 İşletme Müdürlüğü ve 23 Arıza Tamir Bakım (AOB) ünitesinin yer aldığı lokasyonlarda konuşlanan saha takımlarımız, meydana gelen kesintilere en kısa müddette müdahale ederek abonelerimizin Ramazan boyunca ve bayramda güç ile ilgili rastgele bir eza yaşamamasına dayanak verecek.”

“TÜKETİCİLERİMİZİN MAĞDURİYET YAŞAMAMASI TEMEL HEDEFİMİZ”

BEDAŞ’ın açıklamasında dağıtım şirketlerinin arıza halleri dışında elektrik dağıtım şebekesinde yapılması planlanan yatırım, bakım-onarım çalışmaları ve yeni abonelik ilişkileri sırasında aboneleri evvelce bilgilendirerek çalışmalara başlandığı anımsatılarak şu bilgilere yer verildi:

“Enerji arzının inançlı, kesintisiz ve kaliteli olarak yapılabilmesi, bu sırada çalışmaların grupların ve vatandaşların can ve mal güvenliğine ziyan vermeyecek biçimde gerçekleştirilmesi için planlı bakım ve tamir çalışmaları mecburî olarak gündeme geliyor. Bu süreçte tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması en temel amaç ve prensiplerimiz ortasında yer alıyor. Bu nedenle elektrik kesintisi gerektiren çalışmalarımızı, dağıtım şebekesindeki kullanıcılara tesirinin taban seviyede kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz. Bu yaklaşımla Ramazan ayında da tüketicilerimizin iftar ve sahur ortasındaki devrinde güç ile ilgili külfet yaşamaması için planlı bakım tamir çalışmalarını gündüz 09:00 ile öğlenden 16:00 saatleri ortasındaki 7 saatlik vakit diliminde yapmaya karar verdik. Gayemiz Ramazan ayının tamamında mecburî olmadıkça planlı bakım ve tamirat çalışmalarına gitmemek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir