Fenerbahçe Beko’da Dimitris Itoudis sırrı açıkladı! ‘Göremediğiniz bir kişi var’

Euroleague ve Basketbol Üstün Ligi’nde döneme tesirli bir giriş yapan Fenerbahçe Beko’da, koç Dimitris Itoudis muvaffakiyetlerinin ardındaki kıymetli faktörlerden birini açıkladı. BasketNews’den Donatas Urbonas’a konuşan koç, maç içinde kimsenin görmediği ve antrenör grubuna bilgi veren bir canlı gözlemci olduğunu söyledi.

“GÖREMEDİĞİNİZ BİR ADAMIMIZ VAR”
Canlı gözlemcilerinden bahseden Yunan koç, “Kapalı kapılar gerisinde kimsenin göremediği bir adamımız var. Canlı gözlemci ile çalışıyor. Bu büyük bir şey. Kameralar gerisinde şahit olamayacağınız bir sinerji ile çalışıyoruz. Koç takımı olarak bir ekip olmak zorundayız.” dedi.

“KENARDA TABLET KULLANILABİLMELİ”
Amerikan sporlarında olduğu üzere saha kenarında teknoloji kullanmanın yararlı olabileceğini belirten koç, “NBA’de olduğu üzere FIBA ve Euroleague uğraşlarında de saha kenarında tablet kullanılabildiğini hayal edin. Yardımcı koçlar oyunculara durumları izletmek için devre ortasını beklemek zorunda kalmayıp, onlar kenara geldiğinde olanı biteni gösterebilecek. Basketbol kadrolarının nasıl düzey atlayacağını düşünün.” sözlerini kullandı.

“OYUNU GELİŞTİRECEK BİR ŞEY”
Bu gelişmelerin olması durumunda oyuna ziyan vermeyeceğini belirten şampiyon koç, “Bu yalnızca NBA değil, NFL ve NHL için de geçerli. Amerika’da çok yaygın. Antrenörler saha içinde oyucularla daha rahat irtibat kurabiliyor. Avrupa’da neden olmadığını anlamıyorum, bu hile değil. Oyunu geliştirecek bir şey.” formunda konuştu.

FENERBAHÇE BEKO, YUNAN KOÇLA YENİLMİYOR
Sarı-lacivertliler son yenilgisini, dönem öncesi Anadolu Efes’e karşı oynanan Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında almıştı. 28 Eylül’de oynanan müsabakadan bu yana 5 Euroleague, 5 Süper Lig maçında çıkan Itoudis’in grubu bu maçların hepsini kazandı. Fenerbahçe Beko son olarak dün Üstün Lig’de Pınar Karşıyaka’yı 100-88’lik skorla mağlup etti ve yenilmezliğini sürdürdü.

ZORLU FİKSTÜR BU HAFTA DA SÜRECEK
Euroleague’de geçtiğimiz hafta son iki dönemin şampiyonu Anadolu Efes ile karşılaşan Fenerbahçe Beko’yu bu hafta da güçlü bir müsabaka bekliyor. Sarı-lacivertliler, 4 Kasım Cuma günü saat 22.30’da İspanya’da ligin savlı gruplarından Barcelona’ya konuk olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir