Taksim Meydanı’nda memurlar için gıyabi cenaze namazı

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAK-SEN), 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Taksim’de kutladı. Taksim Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan HAK-SEN Genel Başkanı Ayhan Çivi ve berberindeki heyet, 1 Mayıs 1977 yılında hayatını kaybedenlerin anısına karanfil bıraktı.

ANKA’nın haberine nazaran imam kıyafeti giyen bir kişi, “Enflasyon altında, artan kira fiyatları karşısında ezilen, çalışanından daha düşük maaş alan memurlar ne yazık ki vefat etmiştir” diyerek gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

Heyete “Memuru nasıl bilirsiniz?” diye soran imam kıyafetli kişi, “Yoksul biliriz” cevabını aldı. “Allah rahmet eylesin, ruhuna el Fatiha” diyen imam, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Enflasyon altında, artan kira fiyatları karşısında ezilen, markete gittiği vakit aldığı eseri üç kez düşünen, çalıştırdığı işçiden daha düşük maaş alan memurlar ne yazık ki vefat etmiştir. Çalışanlara yapılan güzelleştirme, emeklilere yapılan uygunlaştırma, emekçilere verilen ikramiye, devletin prestijini ve onurunu temsil eden devlet memurlarına yapılmayanlardan ötürü mağdur olmuş ve vefat edecek duruma gelmişizdir. Emekçiye yapılan, emekliye yapılan, esnafa yapılan, sanayiciye yapılan iyileştirmelerden yoksun bırakılmışızdır. Devlet memurlarının da bir an evvel güzelleştirmeyle bir nebze olsun ayağa kaldırılmasını bu manalı günde talep ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir