Varank’tan Kılıçdaroğlu’na: Kimse senin Aleviliğini sorgulamadı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Müstakil Endüstrici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) Bursa Kültürpark’ta düzenlenen bayramlaşma merasimine katıldı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı “Aleviyim” açıklamasını hatırlatarak, şöyle konuştu: “Ortaya proje koyamayanlar, şu anda kimlik siyaseti yapmaya Türkiye’nin sosyolojik fay çizgilerini tetiklemeye dönük birtakım siyasi ataklara giriyorlar. Bakıyorsunuz durup dururken Kılıçdaroğlu çıkıyor, ‘Aleviyim’ diye bir görüntü çekiyor. Kimse esasen senin Aleviliğini sorgulamadı. Kimsenin senin Aleviliğinle ilgili bir sorunu de yok fakat bakınız, gerçek manada ortaya proje koyamayanlar, lakin bu kimlik siyaseti üzerinden sonuç almaya çalışacaklar. Bizim bunlara karnımız tok. Bizim kimsenin kimliğiyle bir sorunumuz de yok. Kimlik siyaseti eski Türkiye’de kaldı, koltuk pazarlığı siyaseti eski Türkiye’de kaldı.”

Muhalefetin eski Türkiye’yi tekrar gündeme getirmeye çalıştığını söyleyen Mustafa Varank kelamlarını şöyle noktaladı: “Hatırlarsınız, yaşı müsait olanlar. Evvelden neydi? ‘Ben sana bir bakanlık vereyim, orada üç tane koltuk vereyim. Gelin şu hükümeti kurmaya çalışalım. Şu Türkiye’yi biraz da biz yönetelim’ diye bunlar bir pazarlık siyaseti, koalisyon siyaseti güdüyorlardı. Biz bunları geride bıraktığımızı zannederken işte bu arkadaşlar bunları tekrar hortlatmaya çalışıyor fakat bizim milletimiz bu ayrıştırıcı kimlik siyasetine de bu koltuk pazarlığı siyasetine de koalisyon siyasetine de inşallah yol vermeyecek.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir